Kısa bir süre önce Glass’ı imzalayan M. Night Shyamalan, Universal…

Kısa bir süre önce Glass’ı imzalayan M. Night Shyamalan, Universal Pictures ile iki yeni film için imza attı. Bu filmlerin ilki 2021’de, ikincisi ise 2023’te gösterime girecek.

Kariyerinin ilk yıllarında, M. Night ShyamalanAltıncı His, Kırılmaz ve İşaretler gibi unutulmaz filmlere imza atarak sinema dünyasına etkileyici bir giriş yaptı ve Lady in the Water ve The Happening gibi filmleri pek beğenilmiyordu. The Last Airbender ile kariyeri sarsıldı rayılan Shyamalan, son yıllarda yaptığı The Visit ve Split gibi filmlerde övgüye değer bir isim yapmıştı. Split’in başarısından sonra, yıllar önce Unbreakable ile başladığı diziyi tamamlama şansı bulan yönetmen, bu yıl Unbreakable ile başlayan ve Split ile devam eden üçlemenin son halkasıyla sinemaseverlerin karşısına çıktı.

Split ile beklentilerini yükselten Shyamalan, Glass ile bir kez daha hayal kırıklığına uğramış olabilir, ama bu yönetmeni yavaşlatmak için yeterli değildi. Son aylarda yeni bir bilim kurgu filmi üzerinde çalışmaya başladığını söyleyen Shyamalan, yazacağı ve yöneteceği iki yeni film için Universal Pictures ile anlaştı.

M. Night Shyamalan’ın Yeni Filmleri 2021’de, ikincisi ise 2023’te Gösterime Girecek

Gerilim türünde olacaklar dışında henüz gösterime giren bu filmlerin ilki 26 Şubat 2021’de, ikincisi ise 17 Şubat 2023’te vizyona girecek. Tabii ki, bu filmlerin Amerika Birleşik Devletleri’nde vizyon tarihleri olduğunu hatırlamakta değer.

Shyamalan ile imzaladıkları yeni anlaşma hakkında konuşan Universal Pictures Başkanı Peter Cramer şunları söyledi: “M. Night Shyamalan, tüm dünyada izleyicileri kilitleyen heyecan verici, son derece orijinal hikayeler yaratmaya devam ediyor. Onun gibisi yok, yeteneklerinin zirvesinde çalışan usta bir film yapımcısı ve iki yeni filme ev sahipliği yapmak için evrensel olmaktan gurur duyuyoruz.”

Bu yeni projelerin gerilim türünde olacağı belirtilse de, Shyamalan’ın Universal’da çekeceği iki filmden birinin daha önce bahsettiği “bilim kurgu filmi” olacağı tahmin edilir. Çünkü yönetmen daha önce bu iki türü İşaretler’de harmanlamayı başarmıştır. İkinci projeye gelince, şu ana kadar ortaya çıkan hiçbir ayrıntı yok. Ancak projenin başlamasıyla birlikte ilk detayların gün ışığına çıkması bekleniyor.

Öte yandan Shyamalan, Apple TV’de yayınlanacak olan hizmetçi dizisi için hazırlıklarını sürdürüyor. Yapımcılığını Tony Basgallop’un üstlendiği dizinin yapımcılığını yapan Shyamalan, dizinin ilk iki bölümünü de yönetiyor. Aşağıda, çıkış tarihi belirsiz liğini koruyor hizmetçi, ilk görüntüdür.

Kaynak:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir