Ünlü Milyarder’den Overstock.com’un “Blockchain” Girişimlerine Dev Yatırım!

Dünyanın en zengin isimlerinden biri, yine dev bir yatırımla gündeme geldi. Günümüzün en büyük yatırım uzmanı ve spekülatörü olarak da bilinen Soros, blockchain teknolojisine milyonlarca dolar kaynak sağladı.

Sadece birkaç ay önce, George Soros, 18 milyar dolarlık bir bağışla konuşuldu, Açık Toplum’un dünyanın en büyük ikinci derneği olmasına yardımcı oldu. en büyük vakıf haline gelir. Ayrıca, insan hakları, eğitim, sağlık, hukuk ve ekonomi alanlarında çalışmalar yapan vakfa bağışta bulunan herkesin beğenisini kazandı.

Bundan önce de verdi, popüler platformun tekrar yükseleceğine inandığını gösterdi.

Ünlü isim, blockchain girişimlerine yaptığı yatırımla dikkat leri üzerine çekti. Haber, e-ticaret devi Overtstock.com blockchain girişimlerini desteklemek için 100 milyon dolarlık yatırım aldığını duyurmasıyla geldi.

Ancak Overstock.com, yatırımı kimin aldığını doğrudan söylememesine karşın, SEC yaptığı açıklamada şirketin 100 milyon dolar kaynak aldığını söyledi.

Buna ek olarak, Ceo Patrick M. Byrne CoinDesk için bir açıklamaya göre kullanabilirsiniz, dev yatırım Kuantum Fonu, George Soros liderliğindeki geldi. Ayrıca 100 milyon dolarlık yatırım Overstock.com’un blockchain girişimlerinin çoğunu finanse edeceğini söyledi.

Ne de olsa Patrick M. Byrne’e gidiyorum kripto para birimlerinin güçlü bir destekçisi olarak biliniyor.

Öyle ki, 2014 yılında bitcoin’i ödeme sistemi olarak kabul eden ilk büyük şirketler arasında Overstock.com vardı. Kısacası, e-ticaret devinin CEO’sunun blockchain teknolojisine odaklanması makul değil.

Ne de olsa blockchain’in geleceğin teknolojisi olacağını düşünen çok daha fazla insan ve şirket var.

Bir tanesi son zamanlarda onlardan biri oldu! Diğer taraftan, sen gitmiyorsun ve biz de biliyoruz.

Ne de olsa, bankaların ve dev şirketlerin birbiri ardına kullanmaya başladıkları bir teknoloji. Nitelim Overstock.com, blockchain girişimleri ile hem geleneksel hem de kripto para ödemelerine izin vererek bunları aynı çatı altında toplamayı planlıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir