Volkswagen’den Yeni Skandal: “İkinci El Otomobil Satışları”

Alman VW’den bir skandal daha yaşandı. İddialar, markanın müşterilerine test araçlarını sattığı ortaya çıkarıldı. Üç yıl önce Almanya’yı salladı. TDI dizel motorların CO2 değerleri emisyon rakamlarının manipülasyonu ile aşağıda gösterilmiştir. Bu olay VW’s alt markaların tüm dışarı döküldü ve Audi yaklaşık 8 bir dalgalı geri çağırma programı vardır

Durum şimdi tüm bunlardan biraz farklı! Anlaşılan müşterilerin bayilere gidip paralarını yatırdığı sıfır araçlar aslında bir çeşit ikinci el. İşte haberin detayları…

Olayın kasıtlı mı yoksa kazara mı olduğu araştırılıyor.

Bu durumda, toplam 6.700 adet satış görünür. Modeller, söylenmezse, belirli bant aralıkları içinde araçlardan alınır ve test içine koymak ve bu parti iyi olduğunu gösteren kobay olabilir. Öte yandan, bir araba daha ekstra testler düzinelerce tabi olduğu bilinmektedir.

Almanya için bu sayının 4 bin olduğu söyleniyor. Geri kalanının Avrupa ve ABD’ye gönderildiği söyleniyor. Volkswagen ikinci el araç satışı beklemez bir ceza ve tazminat ödeyebilirsiniz.

Almanya Federal Motorlu Taşımacılık Kurumu VW yetkilileri “araç geri çağırmak için hazırlamak için söylendi.” Geri çağrılacak araçlara ne gibi yaptırımlar uygulanacağı konusunda herhangi bir söz verilmedi.

İkinci el araç satışlarında gözler alt markalara çevrildi!

Muhtemelen 6.700 adet dışında binlerce araçta bulunan bu “ikinci el sıfır” kampanyasında satılan araçlar kurtarılabiliyor. Ya da sıfır la değiştirilebilir. Tabii ki, biz şu soruyu gündeme: Aynı şeyler “Audi, Seat, Skoda” markalarında da yapıldı mı?

Alt markalarla ilgili hiçbir şey yok. Genel olarak düşündüğümüzde, VW bunu kendi markası altında yaptıysa, Skoda ve Seat modellerinde kullanılan en az sıfır araç satmış olabileceğini düşünüyoruz. Bu konuda farklı gelişmeler olduğu sürece sizlere aktarmaya devam edeceğiz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir