Claes Bang, Robert Eggers’ın Alexander Skarsgård, Nicole Kidman, Willem Dafoe,…

Claes Bang, Robert Eggers’ın Alexander Skarsgård, Nicole Kidman, Willem Dafoe, Anya Taylor-Joy gibi isimleri bir araya getiren yeni filmi The Northman’ın İskandinav efsanelerinde Prens Amleth’in hikayesine dayandığını açıkladı.

İlk uzun metrajlı filmi ile son yılların en iyi korku filmlerinden birini çeken Robert Eggers dageçen yıl The Lighthouse tarafından övgüyle karşılandı. Eggers’ın 1920’li ve 1940’lı yılların ekipmanlarını kullanan 35 mm’lik kamerası, Hem eleştirmenler hem de sinemaseverler tarafından beğeni toplayan Deniz Feneri, 2019’un en iyi filmleri arasında yer aldı.

Deniz Feneri’nden sonra, Eggers kısa sürede bir sonraki projesine geçti ve yeni filmi The Northman için hazırlıklara başladı. Alexander Skarsgård, Nicole Kidman, Willem Dafoe, Anya Taylor-Joy, Bill Skarsgård ve Claes Bang hazırlık sürecinde ki en heyecan verici filmlerden biri haline geldi.

Eggers’ın İzlandalı şair ve yazar Sjón ile birlikte yazdığı filmin hazırlıkları hızlanırken, filmle ilgili yeni detaylar da ortaya çıkmaya başladı. The Northman hakkında konuşan Claes Bang, filmin konusuyla ilgili önemli detayları paylaştı.

Robert Eggers Önümüzdeki Günlerde Northman İmzalı Filme Başlamak için

Bang, filmin İskandinav efsanelerinde Prens Amleth’inhikayesine dayandığını açıkladı. William Shakespeare’in Play Hamlet’inden esinlenen Prens Amleth efsanesi, babasını öldüren ve annesini kaçıran amcasından intikam almak isteyen Danimarkalı bir prensin hikayesini anlatıyor.

Bang ayrıca filmde amca karakterini canlandıracağını da doğruladı. Daha önceki haberlerde, kral Willem Dafoe, kraliçe Nicole Kidman ve hikayenin merkezinde yer alan kral Claes Bang’i öldüren amcası Alexander Skarsgård olduğu belirtilmiştir. Bang’in amca karakterini canlandıracağını onaylaması diğer karakterlerin ayrıntılarının doğru olma olasılığını pekiştiriyor.

Eggers’ın ilk filmleri The Witch and The Lighthouse’da ustalık eserlerinin yer aldığı yeni filmi, özellikle film çağının başarılı yansımasıyla övülen her yeni detayla biraz daha heyecan verici. İzlemek için sabırsızlandığımız filmin çekimlerinin önümüzdeki günlerde başlaması bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir