Yorgos Lanthimos, yeni filmi The Hawkline Monster’ın senaristi Tony McNamara…

Yorgos Lanthimos, yeni filmi The Hawkline Monster’ın senaristi Tony McNamara ile yeniden bir araya geliyor.

Kynodontas, Alpeis ve The Lobster gibi unutulmaz filmlere imza attıktan sonra, 2018’de The Favorite ile 10 Oscar’a aday olacak yeni filmi ile sinemalara dönmeye hazırlanıyor.

Ve birçok üzerinde çalıştığı bilinen, Lanthimos sonraki filmi Hawkline Monster olabilir. Bugün The Hollywood Reporter tarafından paylaşılan film yavaş yavaş şekillenmeye başlıyor gösterir.

The Hollywood Reporter’a göre Richard Brautigan,The Favorite’in senaristlerinden Tony McNamara ile aynı adlı romanından uyarlanan The Hawkline Monster’ın senaryosunu yazmak için röportaj yaptı. Deborah Davis ile birlikte The Favorite adlı senaryosuyla Oscar’a aday olan McNamara, şu anda Elle Fanning’in başrolünde yer aldığı The Great dizisiyle adından da bir isim yapıyor.

Hawkline Canavarı; Batı Birlikte Korku, Komedi gibi Birçok Türler Getiriyor

Richard Brautigan’ın The Hawkline Monster(Şahin Canavar) filmi, kara komedi türündeki çalışmalarıyla tanınır; batıbirlikte korku, fantezi ve saçma komedi türleri getiriyor. Okuyucuları vahşi batıya götüren roman, Magic Child adlı bir kız tarafından kiralanan iki silahşörün hikayesini anlatıyor. Silahşörler kendilerini düşündüklerinden çok daha tehlikeli bir görevde buluyorlar.

Lanthimos’un yanı sıra New Regency şemsiyesi altında üretilen filmin yapımcıları arasında, filmlerinde tanınan Roy Lee ve Glass, Insidious ve Paranormal Activity gibi filmler yapan Steven Schneider da yer alıyor.

Hawkline Monster yıllardır gündemde olan ama uyarlanabilen romanlardan biridir. İlk olarak, Hal Ashby romanı uyarlamak istedi ve yıllar boyunca jack Nicholson, Harry Dean Stanton ve Jeff Bridges ile uzun süre film çekmek için çalıştığı film için anlaştı. Ashby 1988’de öldükten sonra Tim Burton projeyi devraldı ve başroller için Clint Eastwood ve Jack Nicholson ile anlaştı. Ancak bu proje hayata dönmedi.

Yorgos Lanthimos imzasıyla heyecan verici olan Hawkline Canavarı ile ilgili yeni gelişmeleri sitemizden takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir