Hindistan Ticaret Savaşı Yararlanmak Için Şirketler Çekmeye Çalışır

Hindistan’ın Apple, Foxconn ve Wistron gibi şirketleri işlerini taşımaya teşvik ederek ABD-Çin savaşından yararlanmaya çalıştığını söyledi. Reuters’in bildirdiğine göre, çok sayıda Hintli yetkili 14 Ağustos’ta bir araya gelerek Aralarında Tayvan merkezli Pegatron’unda yer aldığı hedef şirketlerin listesini görüştü.

Sonuç olarak, dünyanın en büyük iki ekonomisi arasındaki anlaşmazlık küresel tedarik zincirlerini bozdu ve gümrük vergilerinden kaçınmak isteyen şirketleri başka yatırım yollarına yönlendirdi. Ayrıca bana son zamanlarda ki herhangi bir bilgiyi de gösterdi.

Reuters’ in bildirdiğine göre, hükümet 26 Ağustos- 5 Eylül tarihleri arasında şirketlerle bir araya gelerek operasyonları için en iyi yatırım bölgelerini önerecek.

Devlet hükümetlerinin de görüşmelerde yer alacağı bildirildi. Hükümet yetkililerinin 14 Ağustos’tabir araya geldiği toplantı kayıtlarında, piyasa faktörleri ve önerilen Hint teşviklerini ayrıntılı şekilde anlatan eksiksiz bir paketin potansiyel yatırımcılara sunulacağı kaydedildi.

Hükümetin yeni teşvikler mi yoksa mevcut teşvikleri mi yayınlamayacağı belli olmamakla birlikte, belge, Hindistan’ın otobüsü kaçırdığı korkusuyla bile fırsatları araştırmak ve hızlı hareket etmek istediğini gösterdi.

Sektör uzmanları zaten Çin dışında tedarik zincirleri yeniden düşünen şirketlerin daha hızlı izin ve istikrarlı politikalar sunan yerler için başlığı olduğunu söyledi.

Vietnam vurgulamak oldu, Alphabet Google bu yıl itibariyle Çin’den Vietnam’a akıllı telefon üretimi değişen ile. Stratejik ve Uluslararası Araştırmalar Merkezi’nde ABD-Hindistan uzmanı olan Richard Rossow, Yeni Delhi’ye işaret etti. “Yeni dalgayı yakalamak için zaman yok, ve soru şu, zaten kaçırdılar mı?” Söyledi.

Diğer tarafta, toplantıya katılan bir kaynak; Hintli yetkililer volkswagen gibi otomobil yerel delegeler ile bu hafta ayrı ayrı bir araya geldi, Hyundai ve Honda gibi otomobil üreticileri, onlar Çin’den Hindistan’a tedarik zinciri operasyonları taşıma düşüneceğini soran. Başbakan, hükümetin bunu büyük bir fırsat olarak görüştü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir