Yeni filmi Planet of the Apes’in yönetmeni Wes Ball, filmin…

Yeni filmi Planet of the Apes’in yönetmeni Wes Ball, filmin prodüksiyonunun yakında başlayabileceğini duyurdu. Ayrıca yeni filmin dizideki diğer filmlerle olan bağlantısından da bahsetti.

MaymunlarCehennemi – Maymunlar Cehennemi serisi, yıllar içinde farklı uyarlamalarda yer aldı, James Franco ve Andy Serkis’in 2011’de Maymunlar Cehennemi’nin Yükselişi ile beyaza dönen sinemaseverler tarafından ilgiyle karşılandı ve hikayeye daha gerçekçi bir bakış açısıyla yaklaştı. Maymunlar Cehennemi Yükselişi’nin başarısı yeni bir serinin başlamasına yol açarken, Matt Reeves imzalı Maymunlar Cehennemi’nin şafağı ve Maymunlar Cehennemi için Savaş da sinemaseverlerin beğenisini kazandı. Bu şartlar altında, serinin dördüncü film için devam etmesi bekleniyordu, ancak geçen yılın başında ki Disney-Fox anlaşması diziyi belirsiz hale getirdi.

21st Century Fox’u satın almak için yapılan bir anlaşmayla Maymunlar Cehennemi serisinin haklarını da satın alan Disney, Nisan ayında yeni bir Maymunlar Cehennemi filminin çekileceğini duyurdu. Aralık ayında wes ball ile filmi yönetmesi için anlaştı. Bu hikaye ilk çıktığında, Disney’in mevcut seriye devam edeceğine dair söylentiler vardı, bunun yerine yeni bir dizi yi yeğlemesi. Ancak son bilgiler, bu iddiaların gerçeği yansıtmadığını gösterdi. Gerçekten de Wes Ball bunun bir yeniden çekim olacağını ve filmin Sezar’ın mirasını sürdüreceğini söyledi. Bu, mevcut seride anlatılan hikayenin devam edilebilebis olduğunu gösterdi.

Wes Ball’un Maymunların Yeni Gezegeni, Geri Dönüşüm Olmayacak

Yeni Maymunlar Cehennemi filmine hazırlanan Wes Ball, yeniden çalınacak bir proje olmayacağının duyurulması ile daha heyecan verici bir proje haline geldi ve son zamanlarda Film Tartışma’ya verdiği hazırlık süreci yle ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Filmin senaryosunu yazan Josh Friedman (Dünyalar Savaşı, Terminator: Dark Fate), Zoom aracılığıyla konuşmaya devam ettiklerini söyledi ve salgına rağmen senaryo yazma sürecinin ilerlemeye devam ettiğini açıkladı. Ball, karantina sürecinde film için heyecan verici fikirler bulduğunu ve bu sürecin kendisi için yaratıcı bir şekilde iyi olduğunu düşündüğünü söyledi.

Ball, filmin konsept tasarımları için hazırlıkların da başladığını söyledi ve filmin yapımına yakında başlayabileceğini duyurdu. Bunun CGI ağırlıklı bir film olduğuna dikkat çeken yönetmen, yakında dijital bir prodüksiyona başlayabileceğini söyledi.

Peki bu yeni film Maymunlar Cehennemi için Savaş’ın doğrudan devamı olacak mı? Ball konuyla ilgili net bir cevap vermeyi reddetti, ancak bunun doğrudan bir devamı olmayacağını ima eden açıklamalar yaptı. Ball, serinin dördüncü filmini çekmek için yola çıkmadıklarını, ancak kendisinden önce gelen filmle bağlantılı bir yapım olacağını, ancak yeni bir yolda ilerleyeceğini söyledi. Rick Jaffa ve Amanda Silver(Maymunlar Cehennemi üçlemesinin yazarı ve yapımcısı), son yılların en iyi üçlemelerinden biri olarak tanımladı, yeni projenin bir parçasıydı.

Ball ise, Disney-FOX anlaşmasının ardından iptal edilen Mouse Guard filminde kullanmayı planladıkları yenilikçi teknolojilerin bu filmde kullanılacağını duyurdu.

Ball’un açıklamaları, bu yeni filmin modern Maymunlar Gezegeni üçlemesi ile aynı evrende olacağını gösteriyor, ama hikayeye kaldığı yerden devam etmek yerine, bu dünyada geçen yeni bir hikayeyi anlatacak.

Kaynak:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir