Dong, He Liu, Hei Yan Quan, Tian Bian Yi Duo…

Dong, He Liu, Hei Yan Quan, Tian Bian Yi Duo Yun, The Deserted: VR, the Deserted: VR gibi filmler yapan usta yönetmen Tsai Ming-Liang, diyalogsuz çekilmiş, 70. Berlin Film Festivali’nde Altın Ayı için yarışacak olan yeni filmi Rizi’nin fragmanı yayınlandı.

Bu yıl 20 Şubat-1 Mart tarihleri arasında düzenlenecek olan ‘adım adım’ yaklaşıyoruz. Jeremy Irons’ın jüri tarafından başkanlık edeceği festival, Altın Ayı filmlerinde öne çıkıyor.

Festivalin Altın Ayı seçkisinde Phoenix ve Transit gibi beğenilen filmleriyle tanınan usta yönetmen Christian Petzold ve Kelly Reichardt’ın yönettiği Wendy ve Lucy, Meek’s Cutoff ve Certain Women gibi filmleriyle tanınan Burhan Qurbani, Javier Bardem ve Elle Fanning’in sally potter’ın yeni filmi, Alfred Döblin’in aynı adlı romanından uyarlanan yeni filmi yer alıyor.

Bu merakla beklenen filmler arasında, Biz Rizi,1994 filmi Vive l’amour, Dong, He Liu, Hei Yan Quan, Tian Bian Yi Duo Yun, The Deserted: VR gibi filmler yaptı Venedik Film Festivali’nden Altın Aslan ödülü kazandı usta yönetmen dahil etmek gerekir.

Tsai Ming-Liang’ın Yeni Filmi Rizi Diyalogsuz Çıkış Fragmanı Yayınlandı

Daha önce dört kez Berlin Film Festivali’ne konuk olan ve 1997 yapımı He liu filmiyle Berlin Film Festivali’nde Gümüş Ayı ödülünü kazanan Tsai Ming-Liang, yeni filmi Rizi’nin dünya prömiyerini Berlin’de yapmaya hazırlanıyor. Ana Yarışma’nın en ilginç filmlerinden ola Rizi’nin bir diğer önemli özelliği de, filmin diyalogsuz çekilmiş olması. Tsai Ming-Liang, birkaç önceki çalışmalarda çalışma bu yöntemi benimsemiştir ve bazı projelerinde küçük diyalog ile başarılı bir çalışma yaptı, o film Rizi bir iş ortaya nasıl merak ediyor.

Filmin başrollerinde Lee Kang-Sheng ve Anong Houngheuangsyyer aldı. Lee Kang-Sheng’in hayat verdiği Kang, büyük bir evde yalnız yaşayan bir insan. Anong Houngheuangsy tarafından canlandırılan Non, Bangkok’ta küçük bir apartmanda yaşıyor. Bir otel odasında buluşan Kang ve Non, birbirlerinin yalnızlığını paylaşırlar ve günler geçer.

Özellikle yönetmeni ile ilgi çekici olan Rizi’den fragmanı izleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir