Matt Reeves’in yazıp yönettiği ve Robert Pattinson’ın başrolünde oynadığı Batman…

Matt Reeves’in yazıp yönettiği ve Robert Pattinson’ın başrolünde oynadığı Batman üç ay ertelendi. Filmin yeni çıkış tarihi 1 Ekim 2021 olarak açıklandı.

Dünyanın dört bir yanındaki sinema salonları, tüm dünyada hayatı durma noktasına getiren coronavirus salgını nedeniyle kapatılırken, birçok film ve dizinin yapımları durdurulmak zorunda kaldı. Salgın nedeniyle yarıda kesilen bu yapımlardan biri de merakla beklenen Batman’di.

Robert Pattinson’ınbaşrolünde oynadığı ve Matt Reeves’inyönettiği (Cloverfield, Let Me In, War for the Planet of the Apes gibi beğenilen filmlerinde bilinen) yeni Batman, Birleşik Krallık’ta devam eden çekimleri nedeniyle süresiz olarak askıya alınmak zorunda kaldı. Çekimlerin ne zaman devam edeceği belirsizliğini korurken, salgının nasıl ilerleyeceği belirsizliğini korurken, bu molanın filmin vizyon tarihini nasıl etkileyeceği merak ediliyor.

Warner Bros.’un bugünkü açıklaması, molanın filmin çıkış tarihini etkileyeceğini, ancak etkisinin korkulan kadar büyük olmayacağını gösterdi. 25 Haziran 2021’de ABD’de gösterime girmesini beklenen film 1 Ekim 2021’e ertelendi. Filmin Türkiye’de gösterim tarihi henüz netlik kazanmasa da, filmin ABD ile aynı gün gösterime girmesi bekleniyor. Öte yandan, filmin yeni çıkış tarihinin Cadılar Bayramı’na denk gelmesi, filmin Cadılar Bayramı sırasında gerçekleşen çizgi roman serisi The Long Halloween’den uyarlanacağı iddialarını akla getirdi.

Robert Pattinson’ın oynadığı Batman 1 Ekim 2021’de vizyona girecek.

Robert Pattinson’ın başrolünde oynadığı Batman, etkileyici bir oyuncu kadrosunu bir araya getiriyor. Filmde, Catwoman Zoë Kravitzoynar , Paul Dano,başka bir ikonik kötü adam, Penguen, Colin Farrell,Komiser Gordon, Alfred Andy Serkisve John Turturro, Batman çizgi roman en önemli kötü adamlarından biridir. Genç aktris Jayme Lawson, kim sadece Peter Sarsgaard ve Juliard mezun oldu , aynı zamanda çizgi roman dahil değildir hayata yeni karakterler getirecek. Ancak, bu ifadenin yanlış yönlendirilmesi gerektiğine dair teoriler olduğunu ve Peter Sarsgaard’ın Iki Yüz olarak da bilinen Harvey Dent ve Jayme Lawson’ı sonunda Batgirl’e dönüşen Barbara Gordon’a hayat vereceklerine dair teoriler olduğunu belirtmekte yarar vardır.

Matt Reeves’in sözleriarasında “kara Batman hikaye anlatımı” ve Batman çizgi romanlarında önemli bir yere sahip olan birçok karakter yer alacak. Önemli oyuncular ile bu karakterleri onun anlayış Matt Reeves zaten devam filmleri için zemin hazırladı göstermektedir. Reeves’in Batman’le yeni bir üçleme başlatmak istediği söylentileri de bu olasılığı güçlendiriyor. Çok katmanlı, yaşayan Gotham’ı yaratmak isteyen Matt Reeves’in Penguen ve Kedi Kadın gibi önemli karakterleri izleyicilere tanıtması ve devam filmlerinde daha derinlemesine incelemesi bekleniyor. Öte yandan, son aylarda ortaya çıkan DC filmleri de bu karakterler için spin-off filmler yapabilir.

Kaynak:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir