Sinema ve televizyon dünyasında geride bıraktığımız haftanın önemli anlarını sizle…

Sinema ve televizyon dünyasında geride bıraktığımız haftanın önemli anlarını sizle sinuzun için derledik.

A Quiet Place 2 için bu haftaki römorklar – A Quiet Place Bölüm II Better Call Saul, 70 için. Berlin Film Festivali’nin programının duyurusu, Robert Pattinson’ın Batman filminin çekimlerinin başlaması ve çok daha fazlası.

Haftanın Haberi: 27 Ocak-1 Şubat 2020

Haftanın Fragmanları

İlk filmin başarısının ardından, merakla beklenen A Quiet Place 2’den iki yeni fragman yayınlandı. Bir yandan, ailenin ilk filmden sonra yaşadıklarına odaklanan yapım, geçmişe dönecek ve bu kıyamet sürecinin nasıl başladığına ışık tutacak. John Krasinski’nin yazıp yönettiği filmin başrollerinde Emily Blunt, Noah Jupe, Millicent Simmonds, Cillian Murphy ve Djimon Hounsou yer almaktadır.

John Turturro’nun yazıp yönettiği The Big Lebowski spin-off‘u The Jesus Rolls’dan yeni bir fragman yayınlandı. Audrey Tautou, Bobby Cannavale, Susan Sarandon, Christopher Walken, Jon Hamm ve Pete Davidson’ın eşlik edeceği film 26 Haziran’da vizyona girecek.

Al Pacino ve Logan Lerman’ın başrollerini paylaştığı Hunters’ın yeni fragmanı yayınlandı. Amerika’da yaşayan yüzlerce Nazi’yi keşfeden ve yeni bir soykırım planı planladıklarına inanan bir grup Nazi avcısının hikayesini anlatan dizinin ilk bölümü, ben, Earl ve The Dead Girl – Me and Earl and The Dying Girl ile tanınan Alfonso Gomez-Rejon tarafından yönetildi.

Saul’un beşinci doğum günü ne iyi olacak. Sezonun ilk uzun soluklu fragmanı yayınlandı. Hank Schrader’ın Breaking Bad’deki karakterlere katılacağı mike Ehrmantraut, Hector Salamanca ve Gus Fring’in de aralarında bulunduğu yeni sezon, Jimmy McGill’in kelimenin tam anlamıyla Saul Goodman’a dönüşmesinden sonra neler olduğunu anlatacak. Walter White ve Jesse Pinkman’ın gelecek yıl yayınlanacak olan serinin son sezonunda görünüp görünmeyeceği hala gizemini koruyor.

John Turturro, Winona Ryder ve Zoe Kazan’ın başrollerini paylaştığı HBO dizisi The Plot Against America’nın ilk fragmanı yayınlandı. The Wire ile tanınan David Simon’ın birlikte yazdığı dizi, popülist lider Charles Lindbergh’ün abd başkanlığını aldığı alternatif evrene girmesiyle halkı faşizme sürükleyen süreci ele alıyor.

70. Berlin Film Festivali’nde Altın Ayı İçin Yarışacak Filmler Ortaya Çıktı

Bu yıl 20 Şubat- 1 Mart tarihleri arasında 20. Berlin Film Festivali’nin programı tam olarak duyurulurken, 18 filmin de Altın Ayı için yarıştığı duyuruldu. Kelly Reichardt imzalı First Cow’un başkanlığını, çok beğenilen filmi Never Rarely Sometimes Always, Sally Potter’ın en iyi filmi Never Rarely Sometimes Always, Sally Potter’ın yönetmen koltuğundan ve Alman sinemasının önde gelen isimlerinden Christian Petzold da dahil olmak üzere seçilimin başkanlığını yapacak olan Jeremy Irons başkanlık edecek. Program hakkında daha fazla bilgi bulabilirsiniz.

Öte yandan, hafta boyunca festivalle ilgili ilginç bir gelişme yaşandı. 1951’den 1976’ya kadar Berlinale’nin ilk yönetmeni olan Alfred Bauer’in Nazilerle yakın bağları olduğu ortaya çıktıktan sonra, Alfred Bauer Ödülü festival programında “sinema sanatına yeni bakış açıları getiren” bir film için her yıl askıya alındı.

Nic Pizzolatto ve Matthew McConaughey Redeemer Serisi için Yeniden Biraraya

Nic Pizzolatto ve Matthew McConaughey, daha önce True Detective birlikte çalıştı, kurtarıcı serisi Redeemer için yeniden bir araya geldi, Hangi Patrick Coleman romanı Churchgoer uyarlanacaktır. Pizzolatto tarafından yazılan ve McConaughey’in başrolünde oynadığı dizi, teksas’ta kayıp bir kadını arayan bir güvenlik görevlisine odaklanacak.

Roman Polanski’nin Yeni Filmi J’accuser ile Devam Ödülü, Tepkiler

Reşit olmayan bir kıza tecavüz etmekten hapis yattığı ABD’den kaçan Roman Polanski, son zamanlarda yeni tecavüz suçlamalarına karşı kaşıdı. Tüm bunlara rağmen kariyerini izleyen Polanski, yeni filmi J’accuse ile Venedik Film Festivali’nde üç ödül kazandı ve festival yönetimi büyük tepki topladı. Bu hafta, Bu arada, Polanski Lumières Ödülleri, J’accuse, 45 en iyi yönetmen kazandı. César Ödülleri’nde diğer filmlerin arkasında 12 adaylık vardı. Suçlamaları mahkeme kararıyla onaylanan Polanski, bir şekilde büyük festival ve kuruluşlardan ödül alarak desteklendi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir